Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в София

Снимка : Tennis.bg

Йежи Янович бе победен от световния N13 в ранглистата – Григор Димитров, най-добрият ни български тенисист, с 4:6, 6:3, 7:5 в мач с игра, продължила повече от два часа. Срещата, на която българският ни тенисист игра за първи път на родна земя на такова ниво, претърпя няколко обрата. Това не бе един от най-добрите мачове на Григор, но с много воля и подкрепа от публиката успя да надвие противника и да доминира в играта. Виктор Троицки очаква нашия състезател – Григор Димитров на четвъртфиналите, за които се класира българина на турнира в София.

Българският тенисист бе посрещнат с големи аплодисменти от зала “Арена Армеец”. На него му е за пръв път да играе по този начин, сред такава публика, която подкрепя само него и цялата зала е заета поради неговото участие.

(2)