ПОРТУГАЛИЯ ЛИГА НОШ

Във втория кръг на португалския елит трите гранда постигнаха победи. В дербито на кръга „Спортинг” победи  „Брага” с 2:1 в много интересен двубой. Вендел и Бруно Фернандеш с магическо изпълнение дадоха аванс на „лъвовете” до почивката, а  15 минути преди края Уилсон Едуардо вкара за „Брага” срещу родния си клуб. В последните минути „Брага” натисна и Андре Хорта бе близо до гола.

Шампионите от „Бенфика” победиха много трудно „Беленензеш” на „Жамор” с 2:0. Головете срещу традиционно трудния си противник за „Бенфика” бяха дело на Рафа Силва в 60-тата минута и на Пици в последната, като между тях „Беленензеш” на два пъти бе близо до изравняването. На „Драгао”, „Порто” най-накрая зарадва своите привърженици, които бяха 40 000 и оказаха подкрепа на тима си в така важния психологически момент за тима. Зе Луиш отбеляза хеттрик, а Луиш Диаш добави четвъртия. Гостите имаха не лоши положения, но Маркезин доказа, че притежава сериозна класа и не е сбъркано с трансфера му.

Друго интересно от кръга бе втората поредна победа за новака „Фамаликао”, които се радват на гореща подкрепа и разпродаден стадион. Те победиха коравия тим на „Рио Аве” с 1:0, а гостите бяха в намален състав през втората част и дори пропуснаха дузпа в последната минута.

През седмицата „Брага” и „Гимараеш” имат евроангажименти, съответно срещу „Спартак Москва” и „Стяуа”, срещи за директно класиране в групите на Лига Европа, които се очертават като много тежки.