Португалия лига НОШ

„Порто” победи „Бенфика” в суперкласикото на португалския футбол. На „Луш” в Лисабон „драконите” изиграха едно от най-силните си дербита в последните години и 2:0 е най-малкото с което  „орлите” се отърваха. Пред 63 000 зрители футболистите на „Порто” изнесоха лекция с главен преподавател Зе Луиш. Закупеният за около 8 млн евро от „Спартак Москва”  кабо-вердианец, направи за смях новоизлюпения португалски национал Феро, отбеляза гол с пета , а всяко негово действие всяваше смут в отбраната им. Другият гол бе дело на Марега, който най-накрая успя да се разпише след няколко сухи мача и безброй пропуски в тях. Той получи гениален пас от Отавио и хвърли в екстаз 3500 фенове на „Порто”, пропътували разстоянието до Лисабон и за пореден път доказали се като 12-тия играч на тима с безрезервната си подкрепа през всичките 90 минути. „Бенфика” загуби за първи път в първенството откакто Бруно Лаге пое тима, в който се видяха доста слабости. От своя страна „Порто” показа, че загубата от  „Краснодар” е плод на случайност.Тимът започва да се сработва и в редиците му вече цари оптимизъм за чудесно представяне в Португалия и Европа .

В друг интересен мач от кръга „Спортинг” победи „Портимонензе” като гост с 3:1.Ранни голове на Рафиня и Луиш Фелипе за „лъвовете”, малко след това такъв  на Ромуло за домакините и отново Рафиня фиксираха статуквото. За „Спортинг” трябва да  отбележим и продажбата на Баст Дост в „Айнтрахт Франкфурт”, който в последно време не играеше докато му се осъществи трансфера. „Лъвовете” могат да бъдат спокойни, защото новото попълнение Вието го замества чудесно и с Рафиня и звездата Бруно Фернандеш оформят чудесен тандем.

„Брага” завърши 1:1 като гост на новака „Жил Висенте”. Там погледите са насочени към реванша със „Спартак Москва”.

„Арсеналистите” спечелиха първата среша с 1:0 и ги чака тежък реванш.

„Гимараеш” направи 0:0 в Букурещ със „Стяуа” и в четвъртък ще ги приеме на „Афонсо Енрикеш” за място в групите на Лига Европа.