ПОРТУГАЛИЯ ЛИГА НОШ

Шампионите “Бенфика” бързо се съвзеха от шока след загубата си от “Порто” и се наложиха като гост над “Брага” с 4:0. Победата дойде нечаквано лесно.”Орлите” поведоха в резултата след гол от дузпа на Пици в 25-тата минута. Веднага след началото на второто полувреме, пак той удвои, а автоголове на Бруно Виана и Рикардо Ешгайо фиксираха статуквото.        “Порто” победи “Гимараеш” на “Драгао” с класическото 3:0. Два хубави гола на Марега и един на Маркано бяха достатъчни за успеха.”Гимараеш” остана в намален състав още от първата минута за червен картон на Тапсоба, спиращ откъсващия се сам Марега..Давидсон също бе санкциониран в червено в 80-тата минута и така гостите довършиха срещата с 9 души.        “Спортинг” загуби от “Рио Аве” на “Алваладе” с 3:2 след три дузпи . Любопитното е , че и трите бяха отсъдени за нарушения на Коатес. Това доведе до треньорска смяна и Марсел Кайзер бе уволнен. Временно на неговия пост ще бъде треньора на тима до 23 години Леонел Понтеш.         Иначе “Фамаликао” спечели като гост на “Авеш” с 3:2 и продължава да е изненадващ и едноличен лидер, след четири изиграни кръга.        През седмицата “Брага” и “Гимараеш” спечелиха така важните реванши и се класираха за групите на Лига Европа. Така Лига НОШ ще бъде представена в нея от четири отбора “Порто”, “Спортинг”, “Гимараеш” и “Брага”. Най-много представители в цяла Европа, а “Бенфика” ще бъде участник в Шампионската Лига.        Сега първенството прекъсва за две седмици и на предна линия излиза националният отбор, на когото му предстоят две изключително важни гостувания на Сърбия на 07.09 и на Литва на 10.09. В състава са включени всички звезди начело с Крищиано Роналдо. Единственият отсъстващ ще бъде Пепе, заменен в последния момент от младия защитник на “Бенфика” – Феро.